POLITE: Polish - Lithuanian Experience

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami!!!
plfwm_polskie_white.png
Nowa forma projektów w 2020 roku!!!
mono_purwm_pl_white.png

Opis projektu

Młodzież z Zespołu Szkół w Dywitach oraz z Gimnazjum w Kownie pracowała nad projektem już po raz drugi. Tematem spotkania, który tym razem wybrali był bullying, czyli problem nękania i samotności wśród młodzieży. Celem projektu było stworzenie dwóch filmów: spotu społecznego o tematyce wybranej przez młodzież i filmu 'making of' ukazującego kulisy wyjazdu. Projekt skierowany był do młodzieży zainteresowanej działalnością społeczną oraz mediami.

Jeszcze przed spotkaniem, dzięki mediom społecznościowym, młodzież z Polski i Litwy pracowała nad wspólną wizją scenariusza filmu, który zrealizowali podczas wymiany w Krakowie. Młodzież pracując w grupach kręciła film własnym sprzętem- aparatami oraz smartfonami. Dni wyjazdu młodzież spędzała intensywnie, cały czas poświęcony był porannym zabawom integracyjnym, wyjściom na zdjęcia w plenerze, adaptowaniu przestrzeni hostelowej pod plan filmowy, montowaniu scen. Projekt był ogromną szansą rozwoju dla młodzieży. Wszyscy uczestnicy po raz pierwszy brali udział w projekcie, w którym mogli połączyć zainteresowania społeczne i filmowe. Spot społeczny pt. "Bullying. Czy Ty reagujesz?" wyszedł świetnie i obydwie szkoły pragną długoterminowo wykorzystywać go podczas godzin wychowawczych.

Rezultaty projektu

Największym sukcesem projektu jest wartościowy spot społeczny, który będzie wykorzystany na wielu godzinach wychowawczych w obu szkołach. Młodzież była bardzo zaangażowana w produkcję i doskonale zna kulisy jej organizacji. Uczestnicy mieli szansę nie tylko rozwinąć umiejętności kręcenia filmów ale również planowania tego typu przedsięwzięć.

Tytuł projektu:
POLITE: Polish - Lithuanian Experience
Program:
Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży
Organizator:
Zespół Szkół w Dywitach
Organizacja partnerska:
Kauno Roku gimnazija
Rok realizacji:
2017
Miejsce:
Kraków