Opis projektu
Celem zrealizowanego projektu było propagowanie działań artystycznych z zakresu sztuki współczesnej, stanowiących wyraz budowania indywidualnych, subiektywnych, często intymnych sposobów postrzegania odmienności i podobieństwa międzykulturowego dwóch sąsiadujących ze sobą narodów (Polski i Ukrainy).
Cel ten został osiągnięty poprzez artystyczne wspólne działania warsztatowe, którymi były np. krótkie etiudy filmowe, projekty multimedialne, czy murale. Wszystkie opracowane w wyniku działań artystycznych prace zostały upublicznione podczas wernisażu w Rzeszowie i we Lwowie. Działania te oraz wernisaże były promowane i upowszechniane w lokalnych mediach w formie reporterskich filmów i fotogalerii.
Uczestnicy projektu ocenili działania pozytywnie oraz wykazali ogromną chęć w uczestnictwie w jego kontynuacji. Młodzież pomagała w realizacji przedsięwzięć jakimi było zorganizowanie wystaw w Rzeszowie i Lwowie, skompletowaniu i fotografowaniu powstałych podczas trwania pleneru prac, pomocy przy tworzeniu katalogu dokumentującego prace powstałe podczas trwania projektu oraz pomocy w promocji wydarzenia w mediach społecznościowych oraz Internecie.
Największym sukcesem projektu jest wykształcenie wśród uczestników postawy otwartości na odrębność kulturową i artystyczną sąsiedniego narodu, znalezienie płaszczyzn porozumienia pomimo trudnej historii i różnic.
Rezultaty projektu
- Strona internetowa: http://portretintymny.pl/
- Dwujęzyczny katalog zawierający opis projektu oraz prace uczestników
- Wernisaże
- Reportaże
- Tytuł projektu:
- PORTRET INTYMNY - próba konfrontacji postaw i tendencji twórczych współczesnej sztuki „Młodych” Polski i Ukrainy
- Program:
- Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży
- Organizator:
- Fundacja Rozwoju Społeczno – Gospodarczego „INWENCJA”
- Organizacja partnerska:
- Museum of Ideas
- Rok realizacji:
- 2016
- Miejsce: