No more war


Opis projektu

Tematem projektu "No more war" była aktualna sytuacja na świecie, konflikty zbrojne oraz związana z nimi agresja. W projekcie wzięło udział 36 uczestników oraz 4 opiekunów. Spotkanie miało miejsce w małej, górskiej miejscowości  — Murzasichle.
Celami, które zrealizowaliśmy, są:
- Dialog na tematy ważne, takie jak: wolność, tolerancja, nienawiść, agresja, wojna czy uchodźcy.
- Integracja międzykulturowa oraz łamanie barier.
- Propagowanie postawy krytycznego i refleksyjnego odbioru przekazywanych treści.
- Propagowanie kultury hip-hop.
- Rozwijanie umiejętności organizacyjnych uczestników poprzez realizację tego projektu.
Podczas spotkania stosowane były różne metody edukacji nieformalnej, takie jak: gry integracyjne, gry uczące pracy w zespole, wieczory kulturowe, rap karaoke, przegląd rapu, film i jego omówienie, dyskusje na temat wojny i aktualnych konfliktów na świecie, spotkanie i rozmowę z zaproszonym gościem na temat globalnych problemów, wieczory prezentujące tradycje w Polsce oraz na Ukrainie, a także wieczory taneczne i codzienne ewaluacje.
W ramach spotkania uczestnicy stworzyli teledysk do utworu jednego z raperów, który jest znany jako Dadi. Teledysk nawiązuję do tematyki projektu, a uczestnicy występowali w nim jako statyści i aktorzy. Utwór jest dostępny na Youtube i nosi nazwę "Karma".

Rezultaty projektu

Główna wartość edukacyjna: poprawa języka angielskiego, nauka umiejętności w międzynarodowym środowisku, przełamanie swoich barier, nowa wiedza na temat krajów partnerów oraz sytuacji politycznej i gospodarczej.
Największy sukces: Przeprowadzenie projektu przez młodzież na wysokim poziomie od początku do końca.
Korzyści dla organizacji: Organizacje nasze uchodzą teraz w środowisku młodzieży za organizacje, które są zainteresowane realizacją projektów z zakresu tematyki, która interesuje młodzież i jest otwarta na ich propozycję. Wzrasta zainteresowanie współpracą młodzieży z organizacjami.

Tytuł projektu:
No more war
Program:
Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży
Organizator:
Żółta Owca
Organizacja partnerska:
Громадська організація «Центр розвитку творчості «Лілея»
Rok realizacji:
2018
Miejsce:
Murzasichle