Współpraca w ramach polsko - ukraińskiego projektu

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami!!!
plfwm_polskie_white.png
Nowa forma projektów w 2020 roku!!!
mono_purwm_pl_white.png

Szkoła Podstawowa nr 9 w Będzinie
Elementary School 9 in Bedzin

School, Poland
ul. Jedności 38, 42-504 Będzin
32 360 61 78
32 360 61 54
sekretariat@sp9.bedzin.pl
"Podobieństwa w różnorodności - przysłowia mądrością narodów".
Contact person

Małgorzata Sęk, Ewa Gwiazda
nauczyciele

+48 666 608 825, +48 796 974 015
malgorzatasek1@interia.pl
Subject of the project:
Współpraca w ramach polsko - ukraińskiego projektu
Age range of participants:
13-14

Project description

Serdecznie zapraszamy szkoły ukraińskie do współpracy z naszą szkołą. Naszym celem jest budowanie dobrych stosunków, dzielenie się doświadczeniami, wzajemne poznanie się i nawiązanie przyjaźni. Jesteśmy autorami projektu w ramach Polsko - Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Temat roboczy to projektu to: "Podobieństwa w różnorodności - przysłowia mądrością narodów".
Projekt obejmuje działania związane z przysłowiami, mądrościami obu narodów. Chcemy gościć w Polsce 12 - osobową grupę uczniów w weku 13, 14 lat, wraz z i opiekunami. Przewidujemy 5 - dniowy pobyt w naszym mieście - Będzinie, oraz w Krakowie i Wieliczce (2 -dniowa wycieczka). Będziemy nawzajem poznawać przysłowia obu krajów i przedstawiać je w formie scenek teatralnych. Każdy dzień będzie obfitował w różnorodne formy zajęć integracyjnych, warsztatów, pokazów i spotkań z ciekawymi ludźmi. Rezultatem, jaki chcemy osiągnąć będzie wspólne opracowanie i wydanie kalendarza na rok 2020, zawierającego najciekawsze przysłowia polskie i ukraińskie. Przewidujemy również zorganizowanie Dnia Ukraińskiego przez gości i Dnia Polskiego przez gospodarzy.

Additional information

Projekt całkowicie finansuje strona polska. Realizacja projektu odbywa się od 1 czerwca do 31 października. Termin jest do uzgodnienia przez obu partnerów. Przewidujemy też wizytę przygotowawczą.