Ukraińskie organizacje partnerskie - jak je znaleźć?

Ukraińskie organizacje partnerskie - jak je znaleźć?

Do realizacji projektu niezbędna jest zaufana organizacja partnerska. Równe partnerstwo jest jednym z kryteriów jakościowych projektów dofinansowywanych w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Podpowiadamy jak znaleźć taką organizację.

Każda instytucja zainteresowana składaniem wniosków o dofinansowanie powinna sama skontaktować się z organizacjami ukraińskimi, aby zaproponować im współpracę. Część z Was miała już okazję współpracować z organizacjami z Ukrainy, dlatego dobrze jest wykorzystywać sprawdzone wcześniej partnerstwa, gdyż często stanowią one o sukcesie projektu. Co zrobić jeśli nie współpracowaliśmy wcześniej z żadną litewską organizacją?

1. Skorzystaj z wyszukiwarki partnerów

W zakładce Wnioski znaleźć można dział Organizacje partnerskie. Znajdują się tam dane organizacji ukraińskich, które zgłosiły się do nas i poszukują partnerów.

Jednocześnie możecie samodzielnie wypełnić zgłoszenie poszukiwania partnera, które będziemy promować wśród ukraińskich organizacji.

Wyszukiwana na naszej stronie »

2. Odszukaj ukraińskie organizacje w wyszukiwarce OTLAS.

OTLAS to narzędzie stworzone przez SALTO-YOUTH na potrzeby między innymi programu „Młodzieży w działaniu”, Erasmus+ Młodzież w celu ułatwienia poszukiwania organizacji, grup nieformalnych z innych krajów. Pozwala na wyszukiwanie organizacji oraz umieszczanie w bazie swoich ogłoszeń. OTLAS to międzynarodowa baza, z której korzysta tysiące organizacji w całej Europie.

Wyszukiwarka partnerów OTLAS »

 

Szukając organizacji partnerskiej pamiętajcie aby:

  • spróbować znaleźć dane kontaktowe osoby, która zajmuje się w organizacji realizacją projektów młodzieżowych;
  • wyjaśnić organizacji czym jest Rada i o jakiego rodzaju projekty chodzi (można podesłać linki strony);
  • jasno przekazać informację, że jest to projekt realizowany metodami edukacji pozaformalnej, że nie jest to wycieczka czy wymiana szkolna;
  • nie narzucać organizacji partnerskiej tematu projektu ani zasad współpracy, są to kwestie, które powinny być wypracowane wspólnie;
  • podkreślić, że współpracujące organizacje powinny włożyć taki sam wkład w realizację projektu, organizacja z Polski nie jest „gospodarzem” projektu, tylko organizacją wnioskującą.

Partnerstwo oparte na współpracy i szacunku dla odmiennych poglądów to podstawa budowania dobrego projektu!

UKRAINA

Masz pytanie?