Jak znaleźć organizację partnerską?

Jak znaleźć organizację partnerską?

poszukiwanie

Do realizacji dobrego projektu niezbędna jest zaufana organizacja partnerska. Równe partnerstwo jest jednym z kryteriów jakościowych projektów. Podpowiadamy jak znaleźć taką organizację.

Każda instytucja zainteresowana składaniem wniosków o dofinansowanie w ramach programu powinna sama skontaktować się z organizacjami litewskimi/ukraińskimi, aby zaproponować im współpracę. Dobrze jest wykorzystywać sprawdzone wcześniej partnerstwa, gdyż często stanowią one o sukcesie projektu. Co zrobić, jeśli nie współpracowaliśmy wcześniej z żadną ukraińskich/litewskich organizacji?

1. Skorzystaj z wyszukiwarki partnerów, wypełnij formularz poszukiwania organizacji partnerskiej

W zakładce Wnioski znaleźć można dział Organizacje partnerskie. Znajdują się tam dane organizacji, które zgłosiły się do nas i poszukują partnerów.

Jednocześnie mogą Państwo samodzielnie wypełnić zgłoszenie poszukiwania partnera, które będziemy promować wśród organizacji.

2. Sprawdź bazę projektów zrealizowanych w ramach programu

Wielu beneficjentów korzysta z bazy projektów już zrealizowanych, którą prezentujemy w zakładce Projekty w dziale Baza projektów. W bazie znajdą Państwo tytuły projektów, nazwy organizacji partnerskich, a także rok, w którym projekt był realizowany. Wystarczy wpisać nazwę organizacji w wyszukiwarkę internetową, aby znaleźć jej dane kontaktowe.

3. Zamieść ogłoszenie w wyszukiwarka partnerów sieci Eurodesk

Na stronie sieci Eurodesk można wypełnić zgłoszenie o poszukiwaniu organizacji partnerskiej. Ogłoszenie takie rozesłane zostanie do litewskiej sieci Eurodesk. Jeśli będą zainteresowani współpracą z pewnością się z Państwem skontaktują!

Formularz poszukiwania organizacji partnerskiej »

4. Odszukaj organizacje w wyszukiwarce OTLAS.

OTLAS to narzędzie stworzone przez SALTO-YOUTH na potrzeby między innymi programu „Młodzież w działaniu” w celu ułatwienia poszukiwania organizacji, grup nieformalnych z innych krajów. Pozwala na wyszukiwanie organizacji oraz umieszczanie w bazie swoich ogłoszeń. OTLAS to międzynarodowa baza, z której korzystają tysiące organizacji w całej Europie.

Wyszukiwarka partnerów OTLAS

 

Szukając organizacji partnerskiej pamiętaj, aby:

  • spróbować znaleźć dane kontaktowe osoby, która zajmuje się w organizacji realizacją projektów młodzieżowych;
  • wyjaśnić organizacji czym jest program i o jakiego rodzaju projekty chodzi;
  • jasno przekazać informację, że jest to projekt realizowany metodami edukacji pozaformalnej, że nie jest to wycieczka czy wymiana szkolna;
  • nie narzucać organizacji partnerskiej tematu projektu ani zasad współpracy, są to kwestie, które powinny być wypracowane wspólnie;
  • podkreślić, że współpracujące organizacje powinny włożyć taki sam wkład w realizację projektu, organizacja z Polski nie jest „gospodarzem” projektu, tylko organizacją wnioskującą

Partnerstwo oparte na współpracy i szacunku dla odmiennych poglądów to podstawa budowania dobrego projektu!


Masz pytanie?